مدل مانتو
عکس های مایلی سایرس 2015 , چیدمان جهاز , دانلود اهنگ دوستت دارم از رضاصادقی , عکس های گوگوش , عکس‌عاشقانه , قسمت اخرقبول میکنم , عکس. ایرانی , اسپرت پراید , قسمت 170 فریحا , مدل مانتو بهاره


 

 

 

 روس ها آب پاکی را ریختند باردیگر بد عهدی همسایه شمالی ایران

 

روس ها آب پاکی را ریختند

بار دیگر بد عهدی همسایه شمالی ایران

در نهایت پس از ماهها " کش و قوس " روز گذشته " نیکلای ماکاروف " رییس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه با اعلام اینکه کشورش سامانه دفاع ضد هوایی اس 300 را به ایران تحویل نخواهد داد ، بهانه این بدعهدی را به گردن تحریم های شورای امنیت ملل متحد انداخت و گفت که طبق تحریم های شورای امنیت فروش هر گونه سیستم نظامی سنگین از جمله موشک های ضد هوایی به ایران ممنوع است . ( همان تحریم هایی که روسیه تا کنون به همه آنها رای مثبت داده و حتی از دادن رای ممتنع هم امتناع کرده است !)

البته اگر وقتی به حافظه تاریخی مان مراجعه کنیم و رفتارهای همسایه شمالی با خودمان در قرون اخیر را جمع و تفریق و ضرب و تقسیم کنیم ، باید اعتراف کنیم که انتظاری جز این گونه بدعهدی ها از همسایه "بی پرنسیپ " شمالی نیست و اتفاقا نه تنها روس ها شایسته سرزنش نیستند بلکه این ما هستیم که شایسته سرزنش می باشیم ، چرا که دهها بار از این مار گزیده شده ایم و باز دلمان خوش است و به این "افعی "اعتماد کرده و صدها میلیون دلار پول بی زبان خود را بدون تضمین ، پیش پیش به او می دهیم و انتظار داریم این همسایه " بد عهد " سر موعد مقرر به عهدش وفا کند . زهی گمان باطل !

امروز بازی دو گانه روس ها در همه موضوعات بین المللی  برای همه جهان روشن شده و دنیا فهمیده است که این "ابرقدرت سابق زخم خورده " نه به فکر صلح و امنیت بین المللی است و نه اینکه به فکر رفاه و آزادی و امنیت مردمانش است ، بلکه باند امنیتی – نفتی حاکم بر روسیه تنها و تنها به فکر منافع کوتاه مدت و بلند مدت خود هستند .

سال ها و سال ها ناظران ، استراتژیست ها و حتی مقامات عالی رتبه و میان رتبه روسیه با تاکید بر اینکه حتما موشک های اس 300 روسی را به ایران تحویل خواهند داد ، می افزودند که این موشک ها چون هیچ خاصیت تهاجمی ندارند و صرفا یک ابزار دفاعی صرف هستند و به غیر از اینکه به تقویت صلح و امنیت منطقه ای و جهانی کمک می کنند ، هیچ تاثیری در تخریب امنیت منطقه نخواهند داشت و از این رو مسکو این سیستم دفاع ضد هوایی را به ایران خواهد داد .

حتی بسیاری از تحلیلگران روسی و مقامات این کشور می گفتند که مسکو اتفاقا به خاطر جلوگیری از بروز جنگ در خاورمیانه این موشک ها را حتما به ایران خواهد داد تا اگر اسراییل یا آمریکا یا هر طرف دیگری را سودای حمله به ایران باشد ، این سیستم دفاع ضد هوایی با برقراری نوعی موازنه در محاسبات طرفهای مهاجم تاثیر گذار باشد و فکر حمله از سرشان به در شود .

حتی روس ها با این قبیل تحلیلها کلی "ژست " صلح طلبی هم می گرفتند و بدون اشاره به اینکه صدها میلیون دلار بابت این معامله تسلیحاتی به جیب زده اند ، بر سر ایران و مردم منطقه بابت فروش این سیستم " منت " هم می گذاشتند .

اما اظهارات رییس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه " آب پاکی را روی دست همه ریخت " و مشخص شد همانگونه که انتظار می رفت روسیه بار دیگر در تاریخ چند قرنی روابط با همسایه جنوبی اش به " بد عهدی " دست یازید و بار دیگر زیر تعهداتش زد .

البته روس ها ظاهرا بهانه خوبی پیدا کرده اند و آن " تحریم های شورای امنیت  " است ، مشخص نیست که اگر این موضوع هم نبود بهانه را از کجا تهیه می کردند  ؟! اما به هر حال از این همسایه بد عهد شمالی پیش بینی  این قبیل رفتارها دور از انتظار نیست و اتفاقا این ما هستیم که شایسته سرزنش هستیم که چرا پس از طی قرن ها بازی خوردن از این همسایه قدرتمند شمالی ، باز هم به آن اعتماد می کنیم و سرمایه های ارزشمند مملکت خود را بدون اینکه تضمینی عینی داشته باشیم ، به پای چنین دولت های بدعهدی می ریزیم که تجربه تاریخ نشان داده که این کشور جز آسیب و ضرر به ما نزده است .

غوری در تاریخ نشان می دهد که روسیه برای ما ( به گمان راقم این سطور ) حتی از آمریکا و انگلیس هم   بدتر بوده چرا که اگر کارنامه انگلیس و آمریکا از ابتدای حضور در ایران را بررسی کنیم بالاخره چند قدم مثبت آنها که ( خواسته یا ناخواسته ) به نفع ملت و مردم ایران تمام شده باشد را هم می توان یافت ، اما بیابید قدمی از همسایه قدرتمند شمالی را که به نفع و سود ملت ایران بوده باشد  !!!

و در پایان ذکر یک نکته به همسایه شمالی لازم است و آن اینکه : آیا با تحلیل های سابق خودشان در توجیه فروش موشک های اس 300 به ایران ، حالا می پذیرند که با عدم ارسال این سامانه به ایران قدمی در راه آغاز جنگی ویرانگر در منطقه خاورمیانه برداشته اند یا نه....../تحلیل:عصرایرانارسال توسط poolnewspaper
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

آخرین مطالب
.: :.