مدل مانتو - آخرین خبرها از سوریه:وزیر دفاع و معاون ستاد مشترک ارتش کشته شدند / ارتش آزاد: عملیات امروز کار ما بود
مدل مانتو
عکس های مایلی سایرس 2015 , چیدمان جهاز , دانلود اهنگ دوستت دارم از رضاصادقی , عکس های گوگوش , عکس‌عاشقانه , قسمت اخرقبول میکنم , عکس. ایرانی , اسپرت پراید , قسمت 170 فریحا , مدل مانتو بهاره


آخرین خبرها از سوریه: مخالفان اسد میانجیگری ایران را رد کردند/ وزیر دفاع و معاون ستاد مشترک ارتش کشته شدند / ارتش آزاد: عملیات امروز کار ما بود / روسيه:‌ درگيري سرنوشت سازي در دمشق جريان دارد / درگيري شديد در مركز پايتخت

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

درگيري شديد مسلحانه ميان نيروهاي دولتي و مخالفان پس از انفجار امروز در مركز دمشق ادامه دارد / تلويزيون دولتي سوريه هم براي نخستين بار صحنه هايي از درگيري مسلحانه در دمشق را پخش كرد.

 

رئیس دفتر سیاسی شورای ملی سوریه - مهم ترین مجموعه مخالفان حکومت این کشور- پیشنهاد ایران برای مذاکره و گفتگو با دولت سوریه در تهران را رد کرد.

پیشتر علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه ایران گفته بود دولت ایران آماده است میزبان گفت و گوهای مخالفان حکومت سوریه و اسد در تهران باشد.

به گزارش عصر ایران ، برهان غلیون در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن گفت: ایران نه تنها در هیچ مرحله ای حمایت خود را از بشار اسد رئیس جمهور سوریه پنهان نکرد بلکه حکومت اسد را تجهیز هم کرد.

شورای ملی سوریه از سوی حدود 100 کشور جهان به عنوان تنها نماینده مخالفان حکومت سوریه، به رسمیت شناحته شده است.

 

رئیس سابق شورای ملی سوریه اضافه کرد: نمی توانیم هیچ میانجیگری برای گفتگو در ایران یا کشور دیگری را بپذیریم زیرا حکومت سوریه باید سرنگون شود و سرنگون خواهد شد.

وی افزود: هر آنچه که در رسانه ها درباره دعوت به انجام مذاکره و طرح هایی در این رابطه  مطرح می شود تنها اقدامی برای تغییر چهره وضعیت فعلی است که حکومتی علیه ملت خود می جنگند و هیچ میانجیگری جدیدی نمی تواند این واقعیت را تغییر دهد.

 

رئیس دفتر سیاسی شورای ملی سوریه ادامه داد: شورای امنیت سازمان ملل متحد باید قطعنامه ای را برای حمایت از ملت سوریه صادر کند یا اینکه وسایلی را برای ملت سوریه مجاز بداند تا بتواند از خود محافظت کند. ما از جامعه بین الملل برای واکنش و اقدامی برای توقف کشتارها در سوریه ناامید شده ایم. ملت سوریه تصمیم گرفته است سرنوشت خود را به دست بگیرد و با استفاده از امکانات نظامی و غیرنظامی در اختیارش، از خود دفاع کند .

 

مخالفان در پایتخت

در همین حال مخالفان در سوریه گفته اند که ارتش آزاد سوریه (جداشدگان از ارتش) عملیات مسلحانه خود را برای در اختیار گرفتن پایتخت این کشور آغاز کرده است.

حملات مخالفان مسلح به مواضع نیروی دولتی در شهر دمشق از عصر یکشنبه گذشته از مناطق جنوبی شهر دمشق آغاز و دیروز سه شنبه به خیابان ها و مناطق مرکزی پایتخت رسید. این درگیری های مسلحانه همچنان امروز چهارشنبه نیز ادامه دارد.

شاهدان عینی گفته اند که ارتش سوریه با استفاده از تانک و بالگردهای نظامی ، در برخی مناطق پایتخت به مقابله با مخالفان مسلح پرداخته است. مخالفان مسلح ، حملات علیه پایتخت را عملیات "آزادسازی دمشق "نام گذاری کرده اند.

این درگیری ها، شدید ترین زد و خورد میان مخالفان مسلح و نیرو های دولتی در شهر دمشق از آغاز بحران در سوریه از 17 ماه گذشته تاکنون به شمار می رود.

رویترز می نویسد: به نظر می رسد هیچ یک از دو طرف نمی تواند ضربه تمام کننده را وارد کند.

شبکه الجزیره نیز نوشت که انفجار بزرگی ساختمان سازمان امنیت ملی سوریه را در دمشق به لرزه درآورد.

رسانه های دولتی سوریه نیز با انتشار خبرهایی از مقابله با "تروریست های مسلح" در دمشق خبر می دهند.

 

پیش نویس قطعنامه

در همین حال کشورهای آلمان، بریتانیا و پرتغال به علاوه آمریکا پیش نویس قطعنامه جدیدی را در شورای امنیت ارائه کرده اند که براساس آن ضمن تمدید مدت زمان فعالیت ناظران سازمان ملل متحد در سوریه به مدت 45 روز، حکومت این کشور را تهدید می کند در صورت متوقف نکردن استفاده از تجهیزات سنگین نظامی در عملیات های مسلحانه اش، با تحریم های اقتصادی روبه رو خواهد شد.

قرار است این پیش نویس قطعنامه در نشست چهارشنبه شورای امنیت در نیویورک به رای گذاشته شود اما روسیه تهدید کرده است آن را وتو خواهد کرد.

دیپلمات ها در نیویورک پیش بینی می کنند چین نیز از روسیه پیروی کند.

از زمان آغاز ناآرامی ها در سوریه  تاکنون ، چین و روسیه دو مرتبه به قطعنامه های شورای امنیت درباره سوریه، رای منفی دادند و آنها را وتو کردند.

 

انفجار مرگبار

در انفجاری که امروز در ساختمان سازمان امنیت ملی سوریه رخ داد شماری از وزراء و مسئولان بلندپایه سوریه کشته و مجروح شدند.

در این انفجار سرتیپ داود عبدالله راجحه وزیر دفاع سوریه ، کشته شد.

همچنین " آصف شوکت " معاون ستاد مشترک ارتش سوریه کشته شده است. وی شوهر خواهر بشار اسد است.

سرلشکر " هشام الاختیار " رییس دفتر شورای امنیت ملی سوریه نیز زخمی شد.

در همین حال العالم خبرهای مربوط به کشته شدن سرلشکر " محمد ابراهیم الشعار " وزیر کشور سوریه در انجفار تروریستی ساختمان شورای امنیت ملی سوریه در دمشق را تکذیب کرد.

از دمشق خبر می رسد نیروهای امنیتی سوریه بیمارستان الشامی در نزدیکی محل انفجار را محاصره کرده اند.

 

ارتش آزاد : کار ما بود

ساعاتی بعد از انفجار  گروه «ارتش آزاد» مسئولیت انفجار تروریستی در ساختمان شورای امنیت ملی سوریه را در دمشق بر عهده گرفت.

پایگاه خبری النشره لبنان اعلام کرد " مالك الكردي"، معاون فرمانده ارتش آزاد تاكيد كرد كه اين گروه ، مسووليت عمليات ساختمان شوراي امنيت ملي سوريه را به عهده مي گيرد.

الكردي با بيان اين كه ارتش آزاد پيش از اين اعلام کرده بود که درگيري ها را به مرکز پايتخت سوريه مي كشاند، تاكيد كرد اين عمليات به همين منظور صورت گرفت.

 

العالم: دمشق آرام است

در پی این حوادث ، دقایقی قبل شبکه العالم - متعلق به ایران - اعلام کرد که دمشق آرام است.

 

موضع روسيه

وزیر خارجه روسیه امروز چهارشنبه اعلام کرد که در سوریه درگیری سرنوشت سازي در جریان است.

به گزارش رویترز،  سرگی لاوروف هشدار داد که اعمال تحریم ها علیه سوریه از سوی سازمان ملل متحد حمایت مستقیم از مخالفان این کشور است و سوریه را به جنگ داخلی پیش می برد.

وی در مسکو به خبرنگاران گفت: جنگ جدی در سوریه جریان دارد. سیاست تایید مخالفان سوریه راه بن بست است. بشار اسد رئيس جمهور سوريه ،‌ از سمت خود کنار نمی رود و کشورهای غربی نمی دانند که در قبال این مساله چه کاری انجام دهند.

 

درگيري در مركز دمشق

رسانه هاي رسمي سوريه اعلام كردند كه امروز چهارشنبه پس از انفجار در ساختمان سازمان امنيت ملي سوريه ،‌ نيروهاي دولتي و مخالفان مسلح در پايتخت به درگيري شديدي پرداختند.

خبرگزاري رسمي سوريه (سانا) گزارش داد: نيروهاي مسلح دولتي شمار زيادي از تروريست ها را در منطقه مسكوني ميدان در مركز دمشق كشت و با شمار ديگري از افراد مسلح در منطقه مسكوني قابون درگير شدند.

 

رسانه هاي دولتي سوريه ،‌مخالفان مسلح را تروريست يا افراد مسلح توصيف مي كنند.

فعالان مخالف نيز گفته اند كه شمار زيادي از نيروهاي دولتي و شبه نظاميان حاميان حكومت در حال حركت به سمت مناطق محل استقرار مخالفان مسلح در دمشق هستند.

‌سوزان احمد يكي از ساكنان منطقه مسكوني برزه دمشق هم گفت: پايتخت شاهد تدابير شديد امنيتي است و در خيابان هاي دمشق تنها نيروهاي حامي اسد ديده مي شوند.

تلويزيون دولتي سوريه هم براي نخستين بار صحنه هايي از درگيري مسلحانه در دمشق را پخش كرد. در اين تصاوير نيروهاي نظامي دولتي به نمايش در آمده بودند كه ضمن پناه گرفتن در مقابل شليك گلوله،‌ به طرف مقابل،‌ تيراندازي مي كردند./عصرایرانارسال توسط poolnewspaper
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

آخرین مطالب
.: :.